IT Organizate

Themeluesi i Oracle emërohet anëtar bordi tek Tesla

Dhj 29 2018
0 Shpërndarje
Sipas Tesla, Ellison dhe ekzekutivja e Walgreens Boots Alliance Kathlenn Wilson-Thompson janë shtuar në bord që nga dita e Enjte. Themeluesi i Oracle emërohet anëtar bordi tek Tesla

Aksionet e prodhuesit elektrik të makinave Tesla u rritën me 5.6% pasi kompania lajmëroi se bashkëthemeluesi i Oracle Larry Ellison i është bashkua bordit drejtues.

Sipas Tesla, Ellison dhe ekzekutivja e Walgreens Boots Alliance Kathlenn Wilson-Thompson janë shtuar në bord që nga dita e Enjte.

Ellison aktualisht shërben si CFO pranë Oracle, kompani të cilën e themeloi 40 vite më parë.

Ai shquhet për miqësinë e afërt me Elon Musk. /CIO Albanian