XML Sitemap

This is a XML Sitemap which is supposed to be processed by search engines which follow the XML Sitemap standard like Ask.com, Bing, Google and Yahoo.
It was generated using the WordPress content management system and the Google Sitemap Generator Plugin by Arne Brachhold.
You can find more information about XML sitemaps on sitemaps.org and Google's list of sitemap programs.

URLPriorityChange frequencyLast modified (GMT)
https://cio.pcworld.al/ja-se-si-mund-te-sjellin-lojerat-inovacion-ne-it/20%Monthly2013-03-31 11:49
https://cio.pcworld.al/citrix-ne-biznese-mbizoteron-platforma-ios/20%Monthly2013-03-31 09:01
https://cio.pcworld.al/kompanite-vazhdojne-te-perdorin-versione-teper-te-vjetra-te-java-s/20%Monthly2013-03-30 12:47
https://cio.pcworld.al/microsoft-mund-te-marre-1-25-miliarde-nga-office-ne-ios-android/20%Monthly2013-03-30 09:57
https://cio.pcworld.al/sulmet-masive-ndaj-spamhaus-ekspozojne-serverat-dns-ndaj-rrezikut/20%Monthly2013-03-29 17:01
https://cio.pcworld.al/microsoft-lancon-gjurmuesit-e-patentave/20%Monthly2013-03-29 15:04
https://cio.pcworld.al/shpenzimet-globale-per-it-ne-2013-n-priten-te-arrijne-3-8-trilione/20%Monthly2013-03-29 09:29
https://cio.pcworld.al/emarketer-te-ardhurat-e-twitter-nga-reklamat-do-te-arrijne-mbi-1-miliard-dollare/20%Monthly2013-03-28 09:35
https://cio.pcworld.al/zhvillimi-i-filantropise-dixhitale/20%Monthly2013-03-27 14:31
https://cio.pcworld.al/facebook-teston-shkembime-reklamash-ne-furnizuesin-e-lajmeve/20%Monthly2013-03-27 12:01
https://cio.pcworld.al/programuesit-e-inteligjences-artificiale-ende-ne-hapat-e-para-te-lojerave-qe-imitojne-jeten-reale/20%Monthly2013-03-27 08:56
https://cio.pcworld.al/spotify-planifikon-te-behet-nje-rrjet-televiziv/20%Monthly2013-03-26 12:35
https://cio.pcworld.al/kompania-oracle-blen-tekelec/20%Monthly2013-03-26 10:03
https://cio.pcworld.al/krahasimi-i-cmimeve-mes-microsoft-office-2013-dhe-office-365/20%Monthly2013-03-25 14:18
https://cio.pcworld.al/windows-store-me-shume-se-50-mije-aplikacione-per-windows-8/20%Monthly2013-03-25 12:28
https://cio.pcworld.al/5-menyra-si-te-evitoni-deshtimin-ne-zhvillimin-e-aplikacioneve-mobile/20%Monthly2013-03-25 09:57
https://cio.pcworld.al/apple-blen-wifislam-prodhues-i-teknologjise-per-lokalizimin-e-telefonit-ne-shtepi/20%Monthly2013-03-25 07:56
https://cio.pcworld.al/parashikimi-i-motit-me-ane-te-orave-inteligjente/20%Monthly2013-03-24 12:01
https://cio.pcworld.al/htc-one-vjen-javes-tjeter-ne-europe/20%Monthly2013-03-24 09:15
https://cio.pcworld.al/ibm-kerkon-te-rekrutoje-shkencetare-ne-sfiden-me-te-rendesishme-per-perpunimin-e-te-dhenave/20%Monthly2013-03-23 10:18
https://cio.pcworld.al/edhe-pse-po-blejme-smartfone-dhe-tablete-pc-te-ngelen-me-populloret/20%Monthly2013-03-22 12:57
https://cio.pcworld.al/5-aftesi-qe-duhet-te-zoteroni-qe-ju-mbajne-gjithmone-ne-pune/20%Monthly2013-03-22 10:30
https://cio.pcworld.al/microsoft-ne-ndjekje-te-korporatave-permes-dynamics-ax-erp/20%Monthly2013-03-21 12:32
https://cio.pcworld.al/nvidia-synon-te-rrise-shpejtesine-e-procesoreve-grafike-me-maxwell-dhe-volta/20%Monthly2013-03-21 11:05
https://cio.pcworld.al/wall-street-journal-yahoo-ne-bisedime-per-blerjen-e-faqes-se-videove-dailymotion/20%Monthly2013-03-21 09:14
https://cio.pcworld.al/cfare-do-te-beni-nese-interneti-nuk-do-punonte-me/20%Monthly2013-03-20 14:32
https://cio.pcworld.al/blackberry-10-nuk-konsiderohet-mjaftueshem-i-sigurt-per-punonjesit-qeveritare-britanike/20%Monthly2013-03-20 12:30
https://cio.pcworld.al/nokia-fiton-patenten-e-teknologjise-mbi-kursimin-e-baterise-ndaj-htc-ne-gjermani/20%Monthly2013-03-20 10:15
https://cio.pcworld.al/muajin-e-ardhshem-debuton-on-line-filmi-komik-per-steve-jobs-isteve/20%Monthly2013-03-19 16:02
https://cio.pcworld.al/panasonic-po-mendon-te-dale-nga-tregu-i-televizoreve-plazma/20%Monthly2013-03-19 14:15
https://cio.pcworld.al/facebook-fillon-punen-me-pjesen-e-platformave-mobile/20%Monthly2013-03-19 12:34
https://cio.pcworld.al/6-menyra-si-te-shtoni-mediat-sociale-ne-uebfaqen-tuaj/20%Monthly2013-03-19 10:51
https://cio.pcworld.al/ceo-i-blackberry-etiketon-iphone-si-jo-me-inovativ/20%Monthly2013-03-19 09:35
https://cio.pcworld.al/mbahet-konkursi-i-ii-te-kombetar-studentor-microsoft-imagine-cup-albania/20%Monthly2013-03-18 12:30
https://cio.pcworld.al/ict-awards-2012-mundesi-unike-per-talentet-e-shquar-ne-ict/20%Monthly2013-03-18 09:56
https://cio.pcworld.al/apple-pergjigjet-ndaj-lancimit-te-s4-me-nje-forme-te-re-marketingu/20%Monthly2013-03-17 12:35
https://cio.pcworld.al/ja-se-si-te-blini-nje-kabell-te-mire-hdmi/20%Monthly2013-03-17 11:15
https://cio.pcworld.al/a-e-njihni-ndryshimin-mes-to-dhe-cc-ne-e-mail/20%Monthly2013-03-17 09:01
https://cio.pcworld.al/paralajmerohen-konsumatoret-per-pasigurine-e-pershtatesve-apple-jo-origjinale/20%Monthly2013-03-16 11:56
https://cio.pcworld.al/samsung-do-te-kete-tashme-tre-ceo-ne-detyre/20%Monthly2013-03-16 09:17
https://cio.pcworld.al/gamepadi-i-samsung-ut-qe-i-ngjason-xbox-it/20%Monthly2013-03-15 15:02
https://cio.pcworld.al/idc-android-do-tia-kaloje-ios-si-sistemi-operativ-me-i-perdorur-per-tabletet-ne-2013-n/20%Monthly2013-03-15 12:06
https://cio.pcworld.al/google-do-te-lejoje-microsoft-in-te-perdore-protokollin-caldav/20%Monthly2013-03-15 09:37
https://cio.pcworld.al/qendra-e-kerkimit-pew-perdorimi-i-smartfoneve-nga-adoleshentet-po-arrin-majat/20%Monthly2013-03-14 13:07
https://cio.pcworld.al/hapen-regjistrimet-per-konferencen-google-io/20%Monthly2013-03-14 10:06
https://cio.pcworld.al/linkedin-perdor-prezantimet-slideshare-si-forme-te-re-reklamimi/20%Monthly2013-03-13 11:55
https://cio.pcworld.al/shtepia-e-bardhe-paralajmeron-kinen-te-ndaloje-sulmet-kibernetike/20%Monthly2013-03-13 09:20
https://cio.pcworld.al/astronauti-ron-garan-shpjegon-se-si-ai-dergon-cicerima-nga-hapesira/20%Monthly2013-03-12 12:21
https://cio.pcworld.al/bluza-smart-qe-monitoron-levizjen-e-muskujve/20%Monthly2013-03-12 09:26
https://cio.pcworld.al/ja-pse-ti-shtoni-faqet-e-preferuara-ne-facebook-ne-listen-e-interesave/20%Monthly2013-03-11 14:02
https://cio.pcworld.al/politika-e-re-e-aplikacionit-te-taksive-per-ti-bere-pasagjeret-femra-te-ndihen-me-te-sigurta/20%Monthly2013-03-11 12:01
https://cio.pcworld.al/samsung-google-dhe-microsoft-luajne-politikisht/20%Monthly2013-03-11 09:01
https://cio.pcworld.al/bsa-shtetet-me-te-mira-dhe-me-te-keqija-per-cloud-computing/20%Monthly2013-03-10 16:01
https://cio.pcworld.al/cilat-jane-sfidat-e-sigurise-kibernetike-ne-vitin-2013/20%Monthly2013-03-10 13:42
https://cio.pcworld.al/dobesia-ne-kaspersky-internet-security-2013-mund-te-coje-ne-bllokimin-e-sistemit/20%Monthly2013-03-10 08:25
https://cio.pcworld.al/ceo-i-blackberry-nuk-do-te-shesim-telefone-shume-te-lire/20%Monthly2013-03-09 13:44
https://cio.pcworld.al/ceo-i-blackberry-nuk-do-te-shesim-telefone-shume-te-lire/20%Monthly2013-03-09 13:44
https://cio.pcworld.al/dy-arsye-kryesore-pse-microsoft-duhet-te-frikesohet-nga-google-2/20%Monthly2013-03-09 10:46
https://cio.pcworld.al/dy-arsye-kryesore-pse-microsoft-duhet-te-frikesohet-nga-google/20%Monthly2013-03-09 10:46
https://cio.pcworld.al/bepresent-ndihmon-markat-te-gjurmojne-ndikimin-e-tyre-ne-rrjetet-sociale/20%Monthly2013-03-09 08:50
https://cio.pcworld.al/projekti-viralsearch-gjurmon-origjinen-e-videove-virale/20%Monthly2013-03-08 14:07
https://cio.pcworld.al/be-nen-presion-per-rishikimin-e-legjislacionit-per-mbrojtjen-e-te-dhenave-private/20%Monthly2013-03-08 12:02
https://cio.pcworld.al/boeing-787-prodhon-500-gb-te-dhena-gjate-cdo-fluturimi/20%Monthly2013-03-08 09:35
https://cio.pcworld.al/pse-duhet-te-na-interesoje-spiunazhi-kibernetik/20%Monthly2013-03-07 13:57
https://cio.pcworld.al/kina-vajton-dominimin-e-google-mbi-tregun-e-smartfoneve/20%Monthly2013-03-07 10:05
https://cio.pcworld.al/google-vendos-kerkesat-e-fbi-se-ne-raportin-e-saj-te-transparences/20%Monthly2013-03-07 08:12
https://cio.pcworld.al/blackberry-rritet-gjendja-e-inventareve-te-z10-ne-mbreterine-e-bashkuar/20%Monthly2013-03-06 13:56
https://cio.pcworld.al/idc-shpenzimet-mbi-teknologjine-do-te-rriten-me-6-kete-vit/20%Monthly2013-03-06 12:01
https://cio.pcworld.al/shpenzimet-ne-fushen-e-it-se-do-te-fokusohen-me-teper-tek-crm/20%Monthly2013-03-06 10:18
https://cio.pcworld.al/fcc-teston-bazen-e-te-dhenave-te-google-per-hapesirat-e-bardha/20%Monthly2013-03-05 11:30
https://cio.pcworld.al/gartner-parashikon-nje-rritje-te-tregut-per-teknologjine-cloud-me-18-5-kete-vit/20%Monthly2013-03-05 09:38
https://cio.pcworld.al/microsoft-i-i-detyrohet-danimarkes-1-miliarde-dollare-ne-taksa/20%Monthly2013-03-04 13:58
https://cio.pcworld.al/kthimi-i-nokia-shoqerohet-me-renien-e-saj-nga-indeksi-europian-euro-stoxx-50/20%Monthly2013-03-04 09:57
https://cio.pcworld.al/titaniku-ii-do-te-krijohet-ne-2016-pa-internet-dhe-pa-tv/20%Monthly2013-03-03 13:55
https://cio.pcworld.al/kompjuteret-e-lagur-zhyt-pajisjen-elektronike-per-ftohje-pa-e-demtuar/20%Monthly2013-03-03 10:30
https://cio.pcworld.al/surveymonkey-lancon-portalin-mashery-me-fuqi-zhvilluese-dhe-api-te-reja/20%Monthly2013-03-03 08:25
https://cio.pcworld.al/3-sekrete-te-errta-te-cloud-computing/20%Monthly2013-03-02 09:31
https://cio.pcworld.al/microsoft-europe-behuni-pjese-e-youthspark/20%Monthly2013-03-02 08:10
https://cio.pcworld.al/misioni-ne-mars-qe-do-te-zgjase-501-dite/20%Monthly2013-03-01 15:24
https://cio.pcworld.al/notat-e-pianos-me-paraqitje-pamore/20%Monthly2013-03-01 11:54
https://cio.pcworld.al/microsoft-i-i-shet-atlas-facebook-ut/20%Monthly2013-03-01 10:02
https://cio.pcworld.al/samsung-mohon-akuzat-per-punesim-te-te-miturve-ne-kine/20%Monthly2013-03-01 08:38