Business & Management

Sigfox merr 160 milion dollar investim për të zgjeruar rrjetin në 60 Shtete

Nën 18 2016
0 Shpërndarje
Sigfox merr 160 milion dollar investim për të zgjeruar rrjetin në 60 Shtete

llm_07-930x620Startup-i francez i IOT, Sigfox, deklaruan sot se kanë ngritur $160 milion ndërkohë që vazhdojnë të ndërtojnë rrjetin e tyre të komunikimit për objektet e lidhur.

Raundi i fundit vjen në më pak se dy vite pasi kompania ngriti $115 milion, një shumë që atëherë ishte raundi më madh ndonjëherë në Francë. Ky u tejkalua më pas nga BlaBlaCar, të cilët ngritën një raund prej $200 milion.

Megjithatë, raundi i fundit renditet ndër më të mëdhenjtë ndonjëherë në Francë. Investitorët përfshinin Salesforce, Total, bashkë-themeluesin, Henri Seydoux, të Parrot, Alto Invest, Swen CP dhe Tamer Group.

Investitorë të mëparshëm morën pjesë, gjithashtu, përfshirë Bpifrance, Elliott, Intel Capital, Air Liquide, Idinvest Partners dhe IXO. (CIO Albanian)

Tags >

Sigfox
Lajmet e fundit>