Mobile

Shiten 250,000 PlayBook në muajin e parë

Maj 19 2011
0 Shpërndarje
Shiten 250,000 PlayBook në muajin e parë

altPërafërsisht janë shitur 250,000 tabletë Blackberry PlayBook, duke kaluar shitjet e tabletës Xoom të Motorolas, sipas një analize të RBC Capital Markets.

Normal 0 false false false EN-GB X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:”Table Normal”; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:””; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; text-align:center; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:”Calibri”,”sans-serif”; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:”Times New Roman”; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-fareast-language:EN-US;}

Shiten 250,000 PlayBook në muajin e parë

Motorola Mobility deklaroi që kishte shitur 250,000 tableta Xoom gjatë pesë javëve të para të shitjes, që ishin krejt shitjet e Xoom në çerekun e parë të 2011.

Numri i shitjeve vjen pas një kontrollimi të fundit të shifrave në mbi 180 lokacione të Best Buy, ku ishin shitur 84% PlayBook-ëve 64 GB që dolën në shitje me 19 prill.

Suksesi i fundit i PlayBook mund të varet nga shumë faktorë, sipas analizëve, përfshirë se si RIM shpërndan ngritjen gratis që përfshin e-mail origjinal dhe kur telefonitë amerikane të lançojnë versionet 3G dhe 4G për tableta.