Business & Management

Samsung përfundon në gjykatë në SHBA lidhur me Note 7-tën

Tet 19 2016
0 Shpërndarje
Samsung përfundon në gjykatë në SHBA lidhur me Note 7-tën
A customer uses his Samsung Electronics' Galaxy Note 7 as he waits for an exchange at company's headquarters in Seoul, South Korea, October 13, 2016.   REUTERS/Kim Hong-Ji

REUTERS/Kim Hong-Ji

Samsung Electronics u përball me një padi në një gjykatë Amerikane nga tre konsumatorët të Galaxy Note 7-tës lajmëroi gjykata federale e Njuark në Nju Xhersi.

Padia e ngritur kundër Samsung përfaqëson konsumatorët e Note 7-tës në Shtetet e Nevadas, Pensilvanisë dhe Kalifornisë. Prodhuesi më i madh në botë i telefonëve inteligjentë i dha fund shitjeve të Galaxy Note 7-tës javën e kaluar vetëm 2 muaj nga lançimi.

Gjatë muajit Shtator kompania tërhoqi nga tregu 2.5 milion Note 7 pas raportimeve se telefoni po shpërthente në flakë duke shkaktuar në disa raste dëmë materiale por edhe fizike të pronarëve.

Padia e ngritur më 16 Tetor ngre shqetësimin se konsumatorëve u duhet të presin me ditë dhe javë për të zëvendësuar telefonin me një tjetër. (CIO Albanian)

Tags >

Samsung
Lajmet e fundit>