Business & Management

Miliarderi Rus Mikhail Fridman investon 200 milion dollar tek Uber

Shk 12 2016
0 Shpërndarje
Miliarderi Rus Mikhail Fridman investon 200 milion dollar tek Uber

Nokia Maps is seen on a smartphone in front of a displayed logo of Uber in Zenica, Bosnia and Herzegovina, in this May 8, 2015 photo illustration. REUTERS/Dado Ruvic

Miliarderi rus, Mikhail Fridman, njoftoi ditën e sotme se ka investuar plot 200 milion dollar në startupin amerikan njohur të shërbimin e taksive, Uber shkruante agjensia e lajmeve Reuters.

Megjithatë ai nuk bëri të ditur se sa përqind të aksioneve bart. Pak muaj më parë, Uber mori afro 5 miliard dolla investime.

“Ne besojmë tek vizioni dhe aftësitë e ekipit të talentuar të Uber drejt ndërtimi të një kompanie lider në teknologjinë e informacionit,” u shpreh Fridman. Në Janar, mediat ruse shkruanin se edhe miliarderi tjetër, Alisher Usmanov kishte investuar miliona dollar tek Uber. (CiO Albanian)

Tags >

Uber
Lajmet e fundit>