Investim

LG do të investojë 7 miliard dollar në prodhimin e ekraneve OLED

Kor 25 2017
0 Shpërndarje
LG Display tha gjithashtu se do të rrisë kapacitetet edhe në Kinë përmes një bashkëpunimi me kompanitë dhe autoritetet vendase. LG do të investojë 7 miliard dollar në prodhimin e ekraneve OLED Photo Source: Reuters

Ditën e Marte LG tha divizioni i saj LG Display do të investojë 7.8 trilion won (7 miliard dollar) në fabrikat e prodhimit të paneleve OLED.

LG Display tha gjithashtu se do të rrisë kapacitetet edhe në Kinë përmes një bashkëpunimi me kompanitë dhe autoritetet vendase.

Gjithashtu tha se në tre mujorin e dytë fitimi i saj ishte 721 milion dollar nga 39.5 milion dollar një vit më parë.

Megjithatë fitimi ishte poshtë pritshmërive të analistëve prej 862 miliard won. /CIO Albanian

Tags >

LGOLED
Lajmet e fundit>