Harduer

HP pranon porositë për Envy Spectre XT Ultrabook

Qer 8 2012
0 Shpërndarje
HP pranon porositë për Envy Spectre XT Ultrabook

E shpallur me një sërë Ultrabook dhe Sleekbook të tjera në konferencën e përgjithshme të HP muajin e shkuar në Shangai, HP Envy Spectre XT tani është i gatshëm për porosi.

Me një ekran prej 13.3 inçësh me një peshë prej 1.39 kg dhe me përmasat 31.4 x 22.3 x 1.7 cm. Spectre XT ka një çmim fillestar prej 999.99 dollarësh, dhe ka karakteristikat e mëposhtme:

OS: Windows 7

Ekrani: 13.3 inç me rezolucion 1366 x 768

Procesor: 1.7-2.6GHz Core i5-3317U (modeli bazë)/1.9-3.0Ghz Core i7-3517U/2-3.2GHzCore i7-3667U

Grafika: Integrated HD Graphics 4000

RAM: 4GB DDR3 (1 Dimm)

Hard disku: 128GB SSD (modeli bazë)/256GB SSD

Bateria: 4 qelizore Lithium Ion me një jetëgjatësi deri në 8 orë

Portet: 1 SuperSpeed USB 3.0; 1 USB 2.0; 1 HDMI; 1 Mini DisplayPort

Kamera: 720p HD që përkrahë Skype

Audio: Beats Audio

Kompania ka në plan të fillojë shitjen e rregullt të produktit më vonë këtë muaj. (CIO Albanian)