Mobile

Disa detaje më shumë për Nokia Lumia 822

Tet 14 2012
0 Shpërndarje
Disa detaje më shumë për Nokia Lumia 822

Edhe pse shitjet nuk ishin të niveleve të larta, Lumia 800 fitoi një numër ta madh fansash falë sistemit operativ Windows Phone.

Lumia 900, 710 dhe 610 iu shtuan listës pak më vonë. Në shtator brezi i ri i telefonave Lumia u prezantua me 820 dhe 920. Të dyja morën vlerësime shumë të mira nga ekspertët dhe konsumatorët.

Që nga ajo kohë dy modele të reja kanë surface, Lumia 510 dhe Lumia 822. Lumia 822 ngjason me 710, por me ndryshime të vogla si memorie e saj me 16GB. 822 dhe ka karikim wireless. Sipas WMPoweruser aparati ngjason shumë si një HTC.

Bing Maps do të rimodelohet në Nokia Maps. Nokia Drive do të mund të shkarkojë 55 zëra të ndryshëm për navigim.

Windows Phone 7 punon në mënyrë perfekte. Nokia po kap pikat kyçe me këtë linjë të re, duke synuar një të tillë për çdo buxhet konsumatori. (CIO Albanian)

Tags >

nokia
Lajmet e fundit>