Business & Management

Aksionet e Apple u rritën me 22 % gjatë verës (Grafik)

Gus 24 2013
0 Shpërndarje
Aksionet e Apple u rritën me 22 % gjatë verës (Grafik)

Apple-Stock-Is-Up-22Aksionet e Apple u rritën me 22 % që nga 1 korriku në pritje të lançimit të produktit të ri më 20 shtator.

Grafiku i Statista krahason performancën e çmimit të aksioneve të Apple, Amazon, Google dhe Microsoft për gjatë dy muajve të fundit.

Apple është e vetmja kompani teknologjike që pati një rritje kaq të madhe gjatë kësaj vere. Në kontrast aksionet e Google dhe Microsoft pësuan rënie.

Ndërsa aksionet e Amazon patën një rritje modeste prej 2% gjatë kësaj periudhe. (CIO Albanian)

apple grafik

Tags >

Apple
Lajmet e fundit>